Zwroty i reklamacje

Zwroty

1. Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000r. (Dz. U. nr 22, poz. 271) klient będący konsumentem ma prawo do zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru. Prawo zwrotu towaru nie przysługuje w przypadkach wskazanych w art. 10 ust. 3 ww. ustawy. Zwracany towar nie powinien nosić śladów użytkowania lub zniszczenia oraz powinien znajdować się w oryginalnym, niezniszczonym opakowaniu.

2. Zwracany towar kupujący wysyła na swój koszt.

3. Do odsyłanej przesyłki należy dołączyć otrzymany paragon fiskalny lub fakturę VAT.

4. Sklep zwraca kupującemu kwotę równą cenie produktu wyszczególnionej na fakturze. Zwrot nastąpi przelewem na konto wskazane przez kupującego, niezwłocznie po otrzymaniu zwracanego towaru, nie później jednak niż w przeciągu pięciu dni od otrzymania przesyłki.

Reklamacje

1. Wszystkie towary zakupione w naszym sklepie objęte są gwarancją jakości producenta. W przypadku, gdy po otrzymaniu przesyłki kupujący stwierdzi wady zakupionego towaru, może zareklamować zakupiony w Sklepie towar.

2. Jeżeli kupujący przy odbiorze stwierdzi uszkodzenie przesyłki powstałe podczas transportu, należy zgłosić ten fakt bezpośrednio podczas odbioru przesyłki dostarczającemu ją kurierowi oraz spisać odpowiedni protokół uszkodzenia (przesyłki kurierskie są ubezpieczone), a także zgłosić ten fakt sprzedawcy.

3. Wadliwy towar należy odesłać przesyłką kurierska na adres Hodowca w terminie do 3 dni od jego otrzymania, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku sprzedaży konsumenckiej klient zobowiązany jest powiadomić Sklep o wadzie przed upływem dwóch miesięcy od daty jej stwierdzenia. Sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem.

4. Do odsyłanej przesyłki należy dołączyć otrzymany paragon fiskalny lub fakturę VAT wraz z gwarancją, jeżeli taki dokument został wystawiony oraz pismo określające przyczynę reklamacji. Pismo to powinno zawierać również numer konta bankowego kupującego.

5. Sklep zobowiązuje się do wymiany produktu na pełnowartościowy i odesłanie go do kupującego na swój koszt. W przypadku, gdy wymiana produktu będzie niemożliwa, sklep niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji zwróci na konto wskazane przez kupującego cenę za produkty i poniesione przez klienta koszt dostawy zamówienia.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl